Pomasuj się czekoladą

Pomasuj się czekoladą

Masaż to bez wątpienia jeden z przyjemniejszych elementów wizyty w Spa. Jednakże kiedy wykonuje się go przy pomocy czekolady możemy mówić o dodatkowych doznaniach, które zadowolą każdego. Wykorzystuje się ją nieprzypadkowo. Przede wszystkim wykazuje ona działanie odprężające oraz regenerujące, czyli cechy, których potrzebuje każdy z nas. Masaż przy pomocy czekolady sprawia, że poprawia się krążenie krwi, zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej oraz widoczność cellitu. Cechy te uwarunkowane są występowaniem w czekoladzie wielu wartościowych składników, między innymi lipidów, witamin B, E oraz A, a także magnezu. Oprócz tego występują w niej silne przeciwutleniacz, które szybko rozprawiają się z wolnymi rodnikami i umożliwiają zachowanie młodego wyglądu na jeszcze dłużej.

W trakcie masażu korzysta się z klasycznych technik. Tuż przed samym zabiegiem przygotowuje się masę z białej oraz ciemnej czekolady, które dodatkowo wzbogaca się o olejki eteryczne. Kiedy masaż zakończy się, ciało owija się folią oraz przykrywa kocem. Konieczne jest pozostanie w takiej pozycji przez około 20 minut, aby następnie zmyć z ciała całą czekoladę oraz olejki.

Z masażu może korzystać każdy kto nie zmaga się z uczuleniem na czekoladę. Po jego zakończeniu ciało jest zrelaksowane, miłe w dotyku, a pacjent zrelaksowany. Nie ma lepszego sposobu na spędzenie weekendu z ukochaną osobą i odpoczynku od dzieci, obowiązków oraz pracy.