MasażeSpa

Masaż bańką chińską

W trakcie wizyty u kosmetyczki można zdecydować się na masaż bańką chińską, gdyż wiąże się z wieloma zaletami oraz korzyściami. Przede wszystkim związane są one z lepszym wyglądem sylwetki na czym zależy każdej kobiecie bez względu na wiek.

W trakcie masażu zasysa się skórę oraz występujące pod nią tkanki i właśnie wtedy zaczyna dziać się cała magia. Jeszcze przed przystąpieniem do głównej części, całe ciało należy nasmarować przy pomocy specjalnych olejków. W dalszej kolejności bańkę przystawia się do wybranego na ciele punktu oraz przyciska. Na skutek nacisku ma miejsce wygenerowanie podciśnienia, które sprawia, że bańka przysysa się do skóry.

Jeden masaż z reguły nie przekracza pół godziny, jednakże w sytuacji, kiedy masuje się całe ciało, zdecydowanie wydłuża się

Masaż bańką chińską wiąże się z wieloma korzyściami, jednakże zyskuje na tym przede wszystkim sylwetka, a dokładnie – występujące na niej niedoskonałości. Relaksuje całe ciało oraz odpręża napięte mięśnie. Przy jego pomocy można zmniejszyć ilość występującego cellulitu, przyspieszyć przemianę materii oraz wpłynąć na ukrwienie. W dalszej kolejności masaż oddziałuje na usunięcie z organizmu substancji toksycznych, zażegnanie bólu kręgosłupa oraz pomniejszenie napięcia mięśniowego.

Powiązane teksty
Spa

Już w antycznych czasach ludzie wzmacniali swoje zdrowie za pośrednictwem sauny

Pierwsze sauny były przygotowywane dla ludzi przez naturę. Najczęściej mieściły się w…
Czytaj dalej
Spa

Jak często można korzystać z sauny na podczerwień?

Sauna na podczerwień jest urządzeniem, które pojawiło się po raz pierwszy pod koniec XIX wieku.
Czytaj dalej
Spa

Jak często możemy korzystać z tradycyjnej sauny?

Z pewnością wielu z was słyszało o mieszkańcach Skandynawii, którzy chętnie korzystają z…
Czytaj dalej