Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg, którego głównym celem jest poprawienie funkcjonowania skóry. Dodatkowa korzyść polega na wspieraniu różnorodnych problemów skóry, wśród których wymienia się chociażby zmarszczki i suchą skórę. W trakcie zabiegu ma miejsce kontrolowana produkcja podciśnienia. Mikrokryształki uwalnia się w bardzo szybkim tempie, a następnie padają one na powierzchnię skóry. Skutkiem tego kosmetyczka pozbywa się nie tylko martwego naskórka, ale również niekorzystnych zanieczyszczeń. W dalszej kolejności materiał ten odsysa się do osobnego pojemnika. Zabieg wiąże się z szeregiem korzyści, a przede wszystkim skóra staje się zdecydowanie lepiej odżywiona i zregenerowana. Oprócz tego mikrodermabrazja wspiera barierę ochronną i wpływa na produkcję kolagenu i elastyny, które zapewniają młodszy wygląd.

W trakcie mikrodermabrazji naskórek złuszcza się stopniowo, dzięki czemu następuje produkcja całkiem nowych i jednocześnie bardziej wartościowych komórek. Po wykonanym zabiegu migrują do góry, aby zająć miejsce wszystkich uszkodzonych komórek. Urządzenie sunie po skórze, dzięki czemu kosmetyczka pozbywa się górnych warstw naskórka.

Kiedy zabieg zakończy się skóra pozostaje przez jakiś czas nieco zaczerwieniona oraz może towarzyszyć uczucie mrowienia. Jednakże stosowanie właściwych kosmetyków i odpowiednia pielęgnacja sprawi, że skóra szybko wróci do normy, a do tego efekty utrzymają się jeszcze dłużej.