SpaZabiegi

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg, którego głównym celem jest poprawienie funkcjonowania skóry. Dodatkowa korzyść polega na wspieraniu różnorodnych problemów skóry, wśród których wymienia się chociażby zmarszczki i suchą skórę. W trakcie zabiegu ma miejsce kontrolowana produkcja podciśnienia. Mikrokryształki uwalnia się w bardzo szybkim tempie, a następnie padają one na powierzchnię skóry. Skutkiem tego kosmetyczka pozbywa się nie tylko martwego naskórka, ale również niekorzystnych zanieczyszczeń. W dalszej kolejności materiał ten odsysa się do osobnego pojemnika. Zabieg wiąże się z szeregiem korzyści, a przede wszystkim skóra staje się zdecydowanie lepiej odżywiona i zregenerowana. Oprócz tego mikrodermabrazja wspiera barierę ochronną i wpływa na produkcję kolagenu i elastyny, które zapewniają młodszy wygląd.

W trakcie mikrodermabrazji naskórek złuszcza się stopniowo, dzięki czemu następuje produkcja całkiem nowych i jednocześnie bardziej wartościowych komórek. Po wykonanym zabiegu migrują do góry, aby zająć miejsce wszystkich uszkodzonych komórek. Urządzenie sunie po skórze, dzięki czemu kosmetyczka pozbywa się górnych warstw naskórka.

Kiedy zabieg zakończy się skóra pozostaje przez jakiś czas nieco zaczerwieniona oraz może towarzyszyć uczucie mrowienia. Jednakże stosowanie właściwych kosmetyków i odpowiednia pielęgnacja sprawi, że skóra szybko wróci do normy, a do tego efekty utrzymają się jeszcze dłużej.

Powiązane teksty
Zabiegi

Najpopularniejsze zabiegi lecznicze w SPA

Dermabrazja i mikrodermabrazja to dwa najpopularniejsze zabiegi lecznicze, które stosuje się w…
Czytaj dalej
Zabiegi

Od czego zacząć zabiegi odmładzania naskórka i kiedy jest na to najlepszy moment?

Złuszczanie naskórka zawsze można zacząć od nieinwazyjnych metod. Dzięki temu zorientujemy…
Czytaj dalej
Zabiegi

Co musisz wiedzieć o zabiegach odmładzających skórę?

Z wiekiem zauważysz, że twoja skóra zacznie wskazywać na różne historie, które wydarzyły…
Czytaj dalej