Jak przygotować swój organizm do treningu podczas upalnej pogody?

Jak przygotować swój organizm do treningu podczas upalnej pogody?

Oczywiście istnieje kilka sposobów na to, aby skutecznie przygotować swój organizm do dużego wysiłku podczas letniej pogody. Mimo wszystko, jeśli upały są zbyt uporczywe, powinniśmy starać się unikać uprawiania intensywnego sportu między godziną 10 i 15. Ponieważ właśnie wtedy pogoda najbardziej daje nam się we znaki. Idealnymi porami na treningi, gdy panują upały, jest wczesny ranek lub późny wieczór.

Pamiętajmy również o tym, że najlepiej przygotujemy się za pośrednictwem odpowiedniej odzieży. W przypadku letnich upałów egzamin zdaje delikatna i przewiewna odzież. Najlepiej uprawiać sporty w osiatkowanych ubraniach, które pozwalają nasze skórze swobodnie oddychać i przepuszczają wilgoć oraz wiatr. Luźne i jasne ubrania dobrze odbijają promienie słoneczne. Powinniśmy z kolei unikać czarne odzieży, która je przyciąga.

Zniweczymy wszystkie przygotowania dotyczące odpowiedniego posilenia się oraz nawodnienia organizmu, jeśli zaczniemy go zbytnio forsować. Dlatego rozsądnym pomysłem byłoby uprawianie sportu w zacienionych miejscach.

Skorzystajmy z naturalnej osłony, takiej jak na przykład cień rzucamy przez drzewa. Jeżeli mamy taką możliwość możemy również uprawiać niektóre sporty w pomieszczeniach zamkniętych. Najcięższe z treningów, jeżeli przygotowujesz się do zawodów, postaraj się zachować na siłownie lub inne sale treningowe, które są wyposażone w dobrej jakości klimatyzację. Jeżeli temperatura przekroczy 30 stopni, ćwiczenia bez klimatyzacji staną się prawdziwym masochizmem.