Jakie są najlepsze ćwiczenia na lato?

Jakie są najlepsze ćwiczenia na lato?

Kiedy nadejdą upalne dni lata, nie wszystkie ćwiczenia mogą być tak bezpieczne, jak się wydają. W gorące dni zbyt intensywna aktywność fizyczna może przynieść przeciwne rezultaty. Mimo wszystko istnieją sposoby na to, aby poradzić sobie z chęcią ćwiczeń, gdy za oknem żar leje się z nieba. Dowiedz się, w jaki sposób uważać podczas uprawiania aktywności fizycznej, gdy na zewnątrz jest zbyt gorąco. Nie pozwól, aby upalne dni powstrzymały cię przed realizowaniem twojego celu sylwetkowego i działaj niezależnie od pogody.

Pamiętaj jednak o tym, że wilgoć i upał mogą sprawić, że nie tylko dodatkowo się spocisz. Kiedy pogoda staje się zbyt gorąca, pewne ćwiczenia mogą być zbyt niebezpieczne. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że niezależnie od wykonywanego ćwiczenia podczas letniej pogody, musimy być odpowiednio nawodnieni. Wraz z potem, tracimy również cenne elektrolity, które są niezbędne do tego, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował. Dlatego pamiętajmy, że nie tylko woda, ale także utrzymanie wysokiego poziomu potasu i sodu jest potrzebne, gdy oddajemy się intensywnym ćwiczeniom w lecie.

Jak rozpoznać moment, w którym powinniśmy przerwać ćwiczenia?

Przede wszystkim powinniśmy natychmiast zaprzestać ćwiczeń w upalny dzień, gdy występuje u nas jeden z objawów udaru cieplnego. Takimi objawami są między innymi wymioty, nudności, nadmierne pocenie się i zawroty głowy. Czasami możemy zauważyć też, że pomimo gorąca nasza skóra staje się chłodna, a tętno zwalnia. Oznacza to, że pogoda dała nam w kość i potrzebujemy odpoczynku. Nigdy nie powinniście kontynuować ćwiczeń, jeżeli wystąpi u was jeden z powyższych objawów. W skrajnych przypadkach możecie nawet stracić przytomność.