Podróżne maty do jogi – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Podróżne maty do jogi – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Na dzień dzisiejszy rynek oferuje wiele różnorodnych mat do jogi. Nie jest zatem czymś zaskakującym, że wybór tego typu akcesoriów jest dość problematyczny i wymaga od nas dużego zaangażowania.

Czym charakteryzują się podróżne maty do jogi?

Coraz większą popularnością cieszą się podróżne maty do jogi. Charakteryzują się przede wszystkim tym, że są stosunkowo łatwe w transporcie, ze względu na niską wagę. Dodatkowo gwarantują satysfakcjonujący komfort podczas codziennych ćwiczeń, pomimo mniejszego rozmiaru. Cienkie maty z powodzeniem możemy złożyć w kostkę, dzięki czemu zajmują niewiele czasu. Podróżne maty do jogi okażą się doskonałym wyborem dla osób, które są w ciągłym ruchu. Koniec z wyrzutami sumienia, z powodu nieodbycia treningu podczas podróży. Możemy zakupić tytułowy przedmiot i cieszyć się z możliwości wykonywania ćwiczeń niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy. Co godne podkreślenia, podróżne maty do jogi można zabrać ze sobą do szkoły jogi.

Co powinniśmy wiedzieć przed wyborem maty do jogi?

Podróżne maty do jogi mają ogromne znaczenie, bowiem bezpośrednio wpływają na komfort wykonywania niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdujemy. Istnieją pewne kryteria, którymi warto kierować się w pierwszej kolejności. Kluczowe jest uwzględnienie tego, jakie mamy potrzeby, Do przykładowych możemy zaliczyć potliwość, skłonność do alergii, wzrost, poczucie komfortu w odizolowaniu się od podłoża. Należy wziąć również pod uwagę to, jaki jest wybrany przez nas rodzaj praktykowanej jogi. Jedni wybierają klastyczną, inni hot-jogę, a jeszcze inni- dynamiczną. Ma to szczególne znaczenie, jeśli chodzi o antypoślizgowość.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu maty do jogi?

Jednym z kluczowych parametrów jest grubość maty do jogi. Odpowiada ona za wygodę i komfort wykonywanych ćwiczeń. Jeśli będzie ona zbyt cienka, to amortyzacja będzie wysoce ograniczona, natomiast czucie podłoża i stabilność jest na wyższym poziomie. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego produkt jest wykonany, a także na teksturę. Istnieją również egzemplarze, które są przyjazne dla środowiska. Czynnikiem godnym uwagi jest cena, a także wygląd- podróżnicze maty do jogi powinny bowiem ciekawie się prezentować.