Peeling chemiczny

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny to rozwiązanie wprost idealne dla wszystkich osób, które pragną poprawić swój wygląd, a jednocześnie nie lubią igieł. Każdy salon kosmetyczny oferuje szereg peelingów, które działają tak samo dobrze jak wypełniacze. Jednakże w ich przypadku na efekty trzeba poczekać, gdyż nie pojawiają się one od razu. Kilka serii powinno okazać się wystarczające, jednakże ich skuteczność i szybkość działania jest uwarunkowana mocą kwasu.

Peeling medyczny to opcja na którą powinni zdecydować się wszyscy, którzy pragną spektakularnych efektów. Zabieg dopasowuje się do potrzeb skóry oraz efektów, które pragnie się uzyskać. Zaleta peelingów to docieranie nawet do najgłębszych warstw skóry, dzięki czemu staje się ona nawilżona, wygładzona oraz wolna od zmarszczek.

Warto zaznaczyć, że w salonach dostępne są również delikatne peelingi z których warto zrezygnować. Takie same efekty można uzyskać w domu, a jednocześnie zaoszczędzić całkiem sporo gotówki. Dlatego jeśli peeling chemiczny wykonuje się w salonie to tylko te przy pomocy najsilniejszych kwasów.

Jak już wspomniano, przed samym zabiegiem odbywa się konsultacja. Kosmetyczka może zaoferować złuszczanie skóry, rewitalizację, ujędrnianie skóry, wyrównanie kolorytu oraz redukcję produkcji sebum. Wiele pań decyduje się również na zwężenie ujść gruczołów łojowych.

Przez tydzień po zabiegu skóra nie prezentuje się zbyt dobrze, a mianowicie łuszczy się. Jednakże stary naskórek po upływie paru dni odsłoni całkiem nowe oblicze twarzy na które warto czekać.