Od czego zacząć zabiegi odmładzania naskórka i kiedy jest na to najlepszy moment?

Od czego zacząć zabiegi odmładzania naskórka i kiedy jest na to najlepszy moment?

Złuszczanie naskórka zawsze można zacząć od nieinwazyjnych metod. Dzięki temu zorientujemy się w tym, jak duże efekty przyniesie nam taki zabieg. Mogą to być na przykład zabiegi związane z laserowym liftingiem twarzy lub po prostu laserowym złuszczaniem naskórka. Laserowe metody charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Laserowe odmładzanie skóry sprawdza się doskonale niezależnie od tego, w jakim wieku jest klient. Ponieważ nawet osoby po 40 roku życia mogą bezpiecznie korzystać z takiego zabiegu.

Okres rekonwalescencji jest względnie niski, a sam zabieg nie powoduje opuchlizny lub bólu. Innym dobrym sposobem, który pozwoli wdrożyć się zainteresowanym w świat zabiegów dermatologicznych, są chemiczne peelingi. Wymagają nieco dłuższego okresu gojenia się ran niż w przypadku zabiegów laserowych. Mimo wszystko efekty tych peelingów są o wiele silniejsze. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednio zastosowany peeling chemiczny pozwoli zwalczyć wczesne powstawanie linii zmarszczek.

40 rok życia nadchodzi wielkimi krokami? Pomyśl o wypróbowania zabiegów dermatologicznych. Twoja skóra ci podziękuje

Kiedy skończysz 40 lat, możesz na poważnie zacząć myśleć o zastosowaniu kilku sensownych zabiegów dermatologicznych. Szczególnie w przypadku kobiet hormony w tym wieku zaczynają wywierać dużą presję na organizm. Zazwyczaj efektem są różnorodne przebarwienia na skórze, zmarszczki i niedoskonałości zauważalne gołym okiem. Jeżeli problemy skórne zaczynają cię niepokoić coraz częściej w tym wieku, zacznij z nimi walczyć, zanim nabiorą mocy do 50 roku życia. Oprócz regularnego stosowania kosmetyków warto zastanowić się nad tym, aby zadbać o cykliczne wizyty u kosmetyczki, która złuszczy naskórek.

Metoda w przypadku takich zabiegów powinna być jednak dobierana indywidualnie na podstawie kondycji naskórka danej osoby. Pamiętajmy o tym, że każdy starzeje się inaczej. Nie powinniśmy wybierać metodę, która pomogła naszym znajomym lub rodzinie. To, co zadziałało na nich, niekoniecznie sprawdzi się również w twoim przypadku. Ważną rolę w tym wieku odgrywają preparaty nawilżające i kosmetyki z antyoksydantami. Nie powinno ich zabraknąć w naszej kosmetyczce.