Najpopularniejsze zabiegi lecznicze w SPA

Najpopularniejsze zabiegi lecznicze w SPA

Dermabrazja i mikrodermabrazja to dwa najpopularniejsze zabiegi lecznicze, które stosuje się w SPA. Klienci korzystają z tych dobroczynnych zabiegów głównie po to, aby poprawić kondycję skóry na twarzy lub spowolnić procesy starzenia. W zasadzie dermabrazja polega na ścieraniu głównej warstwy skóry po to, aby pobudzić ją do szybszej regeneracji. Taki zabieg wykonuje się za pośrednictwem specjalnego przyrządu. Metoda jednak nie powoduje żadnych nacięć, dzięki czemu jest wolna od ryzyka trwałych uszkodzeń skóry.

Pamiętajmy jednak o tym, że takie zabiegi muszą być wykonywane przez odpowiednio przeszkolonego kosmetologa. Wymagany jest również właściwy sprzęt, który pozwoli pracownikowi zapewnić to, że zabieg będzie nieinwazyjny. Procedura ta pomaga na głębokich płaszczyznach. Redukuje blizny, pomaga w walce z trądzikiem i usuwa efekty, które pozostawił po sobie trądzik na zniszczonym naskórku. W dużej mierze metoda ta pomaga w upiększeniu estetyki naskórka. Regularne przeprowadzanie zabiegu dermabrazji sprawia, że skóra staje się miękka, gładka i błyszcząca.

Mezoterapia, czyli nowoczesny zabieg upiększający skórę twarzy

Mezoterapia jest niezwykle ciekawym zabiegiem pomocniczym. Nazywamy mezoterapię zabiegiem pomocniczym, ponieważ sprawdza się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie wykonuje się również inne zabiegi odmładzające skórę. Na przykład mezoterapia idzie w parze z dermabrazją. Polega na nakłuwaniu skóry preparatami, które pomagają w jej odżywianiu i nawilżaniu. Na przykład za pośrednictwem nakłuć odpowiednimi preparatami, dermatolog może wprowadzić do skóry minerały, witaminy i środki lecznicze. Taka terapia skutecznie wzmacnia skórę i przyspiesza rekonwalescencję po innych zabiegach.

Mezoterapia jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów wśród kosmetyczek. Jest niezwykle bezpieczny pod warunkiem, że wykonuje go wykwalifikowana osoba. Doświadczeni terapeuci zwracają jednak uwagę na to, że zabieg mezoterapii nie sprawdza się w przypadku hamowania procesów starzenia się skóry. Jest jednak doskonałym sposobem na dodatek do innej terapii. Działa raczej jako środek wzmacniający, który oddziałuje na efekty innej terapii złuszczającej lub liftingującej skórę.