Jak często można korzystać z sauny na podczerwień?

Jak często można korzystać z sauny na podczerwień?

Sauna na podczerwień jest urządzeniem, które pojawiło się po raz pierwszy pod koniec XIX wieku. Za konstrukcję odpowiada John Harvey Kellogg. Pierwotna nazwa jego pomysłu oznacza kąpiel w świetle żarowym. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej sauny, należy wejść do niewielkiej kabiny. Wewnątrz znajduje się aparatura na podczerwień, która emituje wysoką temperaturę. Emitery są w stanie podnieść temperaturę do nawet 60 stopni. Wyższa temperatura nie jest potrzebna, ponieważ światło czerwone przenika przez skórę i podnosi temperaturę.

Pomimo tego, że temperatura w takiej saunie jest nieco niższa od tej w tradycyjnej, można w niej nieźle się spocić. Światło czerwone wnika głęboko w tkankę naszego ciała. Z tego powodu podczerwień jest w stanie skutecznie wydusić z nas więcej kropli potu od tradycyjnej sauny. Niektórzy mówią, że potrzeba nieco czasu, aby przyzwyczaić się do takiego rodzaju emiterów cieplnych. W przypadku sauny na podczerwień najwięcej korzyści zdrowotnych dostarczają krótkie sesje.

Kiedy możemy zwiększyć częstotliwość sesji w przypadku sauny na podczerwień?

Eksperci doradzają całkiem sporo na temat sauny na podczerwień. Podobno powinniśmy stopniowo wdrażać się do takiego sposobu na podgrzewanie naszej skóry, ponieważ jest niezwykle intensywny. Początkowo zaleca się korzystać z takiej sauny jedynie raz w tygodniu. Po kilku tygodniach możemy nieco zwiększyć częstotliwość. Najlepszym sposobem jest stopniowe wdrażanie coraz większej częstotliwości sesji w saunie. Tylko w ten sposób można przyzwyczaić organizm do nietypowego źródła ciepła, którym są emitery na podczerwień.

Jeżeli chcesz przede wszystkim dbać o swoje zdrowie, po prostu korzystaj z sauny na podczerwień sporadycznie. Nie odczujesz wówczas niekorzystnych efektów wyrządzonych emiterami na podczerwień. Jeżeli chcesz mieć pewność, że nie przesadzasz podczas sesji w saunie. Możesz wyposażyć się w monitor pulsu i snu FitBit. Poprzez bezpośredni pomiar twojego pulsu, skutecznie określisz, czy twoja sesja w saunie nie jest przypadkiem zbyt długa.