Jak zachować świeżość makijażu przez cały dzień?

Jak zachować świeżość makijażu przez cały dzień?

Idealny makijaż nie jest tylko mitem – niektóre kobiety udowadniają to każdego dnia. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz wykonać piękny makijaż, który będzie podkreślać twoją urodę, a jednocześnie nie spłynie z ciebie po kilku godzinach, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Zacznij od zdrowej skóry

Zdrowa skóra to podstawa. Jeśli masz problemy z trądzikiem, zbytnim błyszczeniem się, rozszerzonymi porami, makijaż najprawdopodobniej będzie to odzwierciedlać. Dlatego przed malowaniem się musisz zadbać o swoją skórę. Dokładnie oczyść ją i tonizuj, a następnie nałóż krem dostosowany do twoich potrzeb. Pamiętaj, że powinien być raczej lekki, by nie obciążać naskórka. Nałóż go na dziesięć minut przed makijażem, by zdążył się wchłonąć. Skóra musi być nawilżona jeśli chcesz, by makijaż dobrze się na niej trzymał. Jeśli posiadasz suchą skórę, możesz nałożyć krem nawet dwa razy – oczywiście jeśli odczuwasz ściąganie naskórka.

Baza pod makijaż się przyda

Może ci się wydawać, że wystarczy tylko podkład, by makijaż wyglądał dobrze. Masz rację – jednak z całą pewnością nie będzie on tak trwały, jak mógłby być, gdyby pod niego została nałożona baza. Jej zadaniem jest wygładzenie skóry, zmatowienie jej bądź nawilżenie (w zależności od rodzaju), ale przede wszystkim przedłużenie trwałości podkładu. Bazę nakłada się w niewielkich ilościach na niektóre partie twarzy. Na przykład na strefę T, która jest najbardziej świecąca. To samo dotyczy cieni do powiek. Jeśli nie utrzymują się na oczach zbyt długo, prawdopodobnie potrzebujesz bazy. Dzięki niej makijaż oczu będzie wyglądać dużo lepiej i będzie znacznie trwalszy.

Podkład i puder, a także utrwalacz

Podkład nałóż bezpośrednio na bazę. Wybierz taki, który jest odpowiedni dla twojej skóry. Zamiast smarować go na naskórku, zacznij go wklepywać – możesz wybrać do tego gąbeczkę. Następnie utrwal podkład za pomocą pudru, chociażby w tych miejscach, w których skóra świeci się najbardziej. Dzięki temu całość utrzyma się dłużej. Pomocna będzie również mgiełka utrwalająca makijaż. Wystarczy delikatnie rozpylić ją na twarz, by cały makijaż był bardziej trwały.

Pamiętaj – jeśli chcesz zmyć hybrydę, wybierasz dobry zmywacz do hybryd. Gdy chcesz pozbyć się makijażu, musisz wybrać odpowiedni dla swojej skóry płyn do demakijażu. On także wpływa na trwałość make-up’u. Jak? Sprawia, że skóra jest zdrowsza i zadbana. A to punkt pierwszy, o którym wspomnieliśmy.