Opuncja figowa i orzechy w kosmetykach

Opuncja figowa i orzechy w kosmetykach

Olej z opuncji figowej jest nazywany przez przedsiębiorstwo kosmetyczne naturalnym odpowiednikiem botoksu. Olej ten jest niezwykle pożądanym składnikiem na całym świecie. Niezwykle trudno go wydobyć, ponieważ potrzeba ponad 500 kilogramów pestek z opuncji figowej, aby wytłoczyć zaledwie jeden litr takiego oleju.

Olej nie zawiera żadnych składników syntetycznych. Wszystkie niezbędne dla organizmu nasycone kwasy tłuszczowe pochodzą z wyciśniętych pestek. Dzięki temu produkt wyróżnia się na tle innych kosmetyków, które mają wiele sztucznych dodatków w swoim składzie.
Naturalny botoks znany jako czysta figa ma działanie antyoksydacyjne i wygładzające. Pomaga skórze nabrać sprężystości i elastyczności. Produkt ten jest przeznaczony dla osób, które próbują przywrócić gładkość i estetyczny widok swojej cerze.

Olej z orzechów tamanu pomaga w regulowaniu niedoskonałości skóry dotkniętej trądzikiem. Olej tamanu odkryli mieszkańcy Polinezji ponad kilkaset lat temu. Korzystali z niego wówczas, aby ochronić skórę przed działaniem słońca i silnego wiatru. W 1920 roku naukowcy odkryli, że olej z tych orzechów sprawdza się podczas walki z krostami.

Jego przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe działanie przyspiesza zwalczanie bakterii znajdujących się na cerze. Olej charakteryzuje się niezwykle intensywnym zapachem i zieloną barwą. Zmiękcza i wygładza suchą skórę. Jest polecany dla kobiet w kwiecie wieku, które szukają preparatu łagodzącego podrażnienia i przebarwienia.

Oprócz zmiękczania i wygładzania naskórka dotkniętego zmianami bakteryjnymi olej ma jeszcze jedno zastosowanie. Jego przeciwutleniacze i silnie nawilżający profil działania pomagają w łagodzeniu łuszczycy.