Czym są hydrolaty z wyciągu wonnej róży

Czym są hydrolaty z wyciągu wonnej róży

Hydrolat Wonna Róża to woda kwiatowa pozyskana z róży damasceńskiej. Rodzaj róż damasceńskich kwitnie od lata do jesieni. Charakteryzują się intensywnym i nietypowym zapachem. Dlatego od lat przyciągają uwagę przedsiębiorstwa perfumeryjnego. Od wielu lat stosuje się je w produktach służących do pielęgnacji skóry, a nawet w medycynie. Dzięki zamknięciu róż damasceńskich w wodzie kwiatowej klient otrzymuje preparat bogaty w drogocenne właściwości pielęgnacyjne.

Hydrolat nawilża skórę i chroni ją przed wolnymi rodnikami. Woda kwiatowa doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które mają wrażliwą cerę. Dzięki właściwościom wzmacniającym naczynia krwionośne hydrolat Wonna Róża zmniejsza zaczerwienienia pojawiające się na skórze. Najczęściej dają się we znaki w zimie, gdy delikatna skóra zostanie wystawiona na mroźne temperatury.

Właściwości przeciwbakteryjne wody różanej docenią przede wszystkim osoby dotknięte trądzikiem. Regularne nacieranie cery hydrolatem wonnej róży pomoże zwalczyć uporczywe zaskórniki. Preparat działa kompleksowo. W odróżnienia od innych kosmetyków woda kwiatowa z róży damasceńskiej nie tylko odkaża i pomaga w zwalczaniu trądziku, ale także dba o to, aby skóra dotknięta niedoskonałościami została głęboko nawilżona. W ten sposób o wiele szybciej wróci do właściwego stanu.