Jak możemy zadbać o naszą skórę w lato?

Jak możemy zadbać o naszą skórę w lato?

Lato to czas plażowania, który bardzo często wykorzystujemy w taki sposób, że nasza skóra jest narażona na liczne przebarwienia i wypryski. Z tego powodu lato jest doskonałym okresem na to, aby zmienić w końcu nasze codzienne sposoby na pielęgnację skóry. Długie godziny światła dziennego, parujące powietrze i suchość mogą znacznie wpłynąć na strukturę naszego naskórka. Bardzo często dochodzi do sytuacji, że nieodpowiednio zabezpieczona skóra pod wpływem zbyt długiego wystawienia na promieniowanie słoneczne robi się sucha.

Z tego powodu warto pomyśleć zawczasu o tym, w jaki sposób zabezpieczymy nasz naskórek, jeszcze zanim zaczną się ciepłe, letnie dni. Warto również mieć na uwadze to, że niektóre z letnich zabiegów pielęgnacyjnych będą w dużym stopniu uzależnione od tego, w jakim regionie aktualnie mieszkamy. Jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej na temat spędzania lata w górach, takich jak Tatry, koniecznie zajrzyjcie na https://tatrydlakazdego.pl/na-kalatowkach-mozna-nauczyc-jak-ratowac-sie-spod-lawiny-wciaz-dziala-treningowe-centrum-lawinowe/. Pogoda wszędzie jest różna. Więc musimy podejść do pielęgnacji naszej skóry w nieco bardziej indywidualny sposób.

Zapamiętaj o absolutnej podstawie, czyli stosuj kremy z filtrem

Ochrona skóry przed słońcem jest najważniejszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać w trakcie lata. To właśnie promienie słoneczne tworzą najwięcej niebezpieczeństwa dla naszego naskórka. Jeżeli nie zabezpieczymy skóry przed zbyt długim kontaktem z promieniowaniem słonecznym, narazimy ją na znacznie szybsze procesy starzenia się. Pamiętajmy również o tym, że wiele badań wykazuje, iż promieniowanie słoneczne może przyczyniać się do powstawania raka skóry. Nie chodzi zatem tylko o estetykę, ale także o nasze zdrowie, które jest tutaj na szali.

Krem z filtrem możemy wbrew pozorom stosować nawet wtedy, gdy przebywamy na słońcu w trakcie zimy. Nasza skóra jest narażona na działanie promieni słonecznych niezależnie od temperatury. Dlatego też spędzając letni urlop w górach, również powinniście wyposażyć się w kilka tubek kremu z filtrem. Pomoże on zabezpieczyć wasze zdrowie. Nie zapominajmy również o pomadkach ochronnych. Przecież usta to także skóra. Usta są również narażone na działanie niekorzystnych promieni słonecznych.