Historia masażu z początku XIX wieku

Historia masażu z początku XIX wieku

Na początku XX wieku szwedzki lekarz, który zajmował się również gimnastyką, dostrzegł wiele dobroczynnych właściwości, które płyną z masażu. Metoda, którą opracował za pośrednictwem masażu, została nazwana Szwedzką Kuracją Ruchową. Prawdopodobnie jedna z najbardziej przełomowych form masażu, która pomagała w leczeniu chronicznego bólu. Metoda ta stała się zarówno terapią, jak i gimnastyką. Lekarz opracował wówczas to, co w dzisiejszych czasach nazywamy masażem szwedzkim. Terapia łączy w sobie uciskanie mięśni, masaże rozluźniające, jak i rytmiczne uderzanie w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego w bolącym miejscu.

Rozwój szwedzkiego masażu

Metodę wspomnianego przez nas lekarza Hernika Linga bardzo dobrze zaadaptowaliśmy na przestrzeni lat. Terapia za pomocą tego stylu masażu była dla nas prawdopodobnie najpopularniejszą metodą na walkę z bólem mięśniowym. Jednakże jak zawsze uznaliśmy, że możemy jeszcze bardziej udoskonalić to, co już odnosi pewne sukcesy. Udało się to pewnemu Holendrowi. Był nim Johan George. Przypisujemy mu wprowadzenie wielu innowacyjnych technik masażu. Wzorował się on oczywiście na pierwotnych metodach szwedzkiego lekarza. Oto godne uwagi metody, które wprowadził Johan.

Zaproponował wykorzystywanie różnych poziomów nacisku w zależności od tego, które miejsce ciała aktualnie masujemy. Wymyślił technikę, która opierała się na posuwistych ruchach od zewnątrz do wewnątrz masowanego miejsca. Przypisujemy mj bicie i oklepywanie miejsc dotkniętych chronicznym bólem. Ciekawe jest przede wszystkim to, że jego techniki wymagały nie tylko wiedzy. Żeby wykonać taki masaż, musimy wykazać się tężyzną fizyczną. Jego techniki wymagają wysiłku fizycznego, ponieważ docierają do tkanek głębokich.