3 nieoczywiste metody dbania o skórę

3 nieoczywiste metody dbania o skórę

Skóra jest największym narządem w ludzkim ciele i mierzy się codziennie z wieloma czynnikami potencjalnie dla niej szkodliwymi – promieniowaniem słonecznym, zmianami temperatury, zanieczyszczeniami oraz mikroorganizmami. Pełni funkcję obronną, ale też pokazuje swoim wyglądem stan zdrowia właściciela. Na jej wygląd wpłynąć mogą, poza czynnikami zewnętrznymi, nieprawidłowości we wnętrzu organizmu. Dlatego Zdrowa, zadbana skóra wymaga dbania o organizm całościowo.

Szczotka do masażu na sucho i ręczniki

Szczotka do masażu na sucho jest ciekawym sposobem na złuszczenie martwego naskórka, ale także jest dobrym sposobem na zmniejszenie rozstępów i celulitu. Szczotka do masażu na sucho nie jest drogą inwestycją, za to można zdobyć ją w jeszcze niższych cenach śledząc promocje w Pepco online i sklep Lidl, gdzie cały zestaw do pielęgnacji skóry, w tym ręczniki i szczotka do masażu na sucho są przecenione. W poszukiwaniach pomóc może strona internetowa Pepco, gdzie znaleźć można produkty, nowości i aktualne gazetki promocyjne Pepco online. Szukać warto też w innych źródłach, takich jak sklep Lidl, Stokrotka gazetka i gazetka Lidla. Paroma zasadami, którymi warto kierować się przy szczotkowaniu na sucho są kierunek szczotkowania, kąt trzymania szczotki i nawilżenie. Szczotkować zawsze powinno się z dołu w górę, ku sercu. Ma to związek z rozkładem naczyń limfatycznych. Szczotka do masażu na sucho powinna być trzymana pod kątem 45 stopni, by nie trzeć skóry, a jedynie ją omiatać. I ostatnia zasada – szczotkuje się czystą i suchą skórę, kosmetyki pielęgnujące i nawilżające należy nałożyć po szczotkowaniu. Ręczniki mogą być źródłem niedoskonałości na skórze. Łatwo jednak temu zapobiec, wystarczy wykorzystywać do twarzy jedynie zupełnie świeże ręczniki, nie używać ich do reszty ciała i prać co parę dni.

Nawodnienie organizmu – filtry Dafi

Sucha skóra jest powszechnym problemem, który łatwo zminimalizować. Jest to jeden z typów skóry (sucha skóra, skóra tłusta, mieszana i neutralna), który wymaga intensywnego nawilżania – zewnętrznego i wewnętrznego. Niestety często się zdarza, że organizmowi nie jest dostarczana odpowiednia ilość wody. Rozwiązaniem są filtry Dafi, butelki z takimi filtrami można zabrać wszędzie, a jakość wody zawsze będzie zadowalająca. Filtry Dafi oferuje sklep Lidl, a nowa gazetka Lidla oferuje je w atrakcyjnej, niższej cenie. Warto szukać również w Pepco online i Stokrotka gazetka. Przyjmuje się, że każdego dnia powinno się wypijać co najmniej 2 litry wody.

Zdrowa i zbilansowana dieta i nabiał

Zdrowa dieta jest najważniejszą rzeczą jeśli chodzi o ogólne zdrowie organizmu oraz o jakość cery. W niektórych przypadkach zdrowe składniki w diecie nie wystarczają, gdyż duża część społeczeństwa cierpi na różnego rodzaju niestrawności i alergie. Wielu osobom nie służy nabiał, dlatego usunięcie go z diety pomaga oczyścić skórę twarzy z trądziku. Nabiał wpływa czasami na rozwój trądziku ze względu na produkcję hormonów. Nabiał jednak jest cennym źródłem kalorii i białka, dlatego warto poszukać zamienników tych składników. Rozwiązaniem mogą być roślinne zamienniki, które zastępują nabiał w diecie roślinnej. Stokrotka gazetka oferuje zdrowe produkty spożywcze, takie jak owoce, warzywa, kasze i wiele innych.