Najpopularniejsze zabiegi na odmładzanie skóry

Najpopularniejsze zabiegi na odmładzanie skóry

Peelingi chemiczne prawdopodobnie należą do jednej z najczęściej wybieranych metod podczas przeprowadzania zabiegów odmładzających skórę. Peelingi chemiczne opierają się na wielu różnorodnych formułach. Przede wszystkim wykorzystują specjalne mieszanki pozwalające na skuteczne złuszczenie skóry. Mieszanki chemiczne mogą mieć różną siłę działania. Jeżeli zmiany na skórze są intensywne, czasami wykorzystuje się mocniejsze środki chemiczne. Wówczas można zastosować je tylko na niewielkich obszarach naskórka. W przypadku mniej intensywnych chemikaliów istnieje możliwość pokrycia całej twarzy.

Roztwory chemiczne nałożone bezpośrednio na miejsca skórę dotknięte nieprzyjemnymi zmianami, złuszczają naskórek i przyspieszają jego regenerację. Złuszczona skóra staje się nieco gładsza. Proces ten można powtarzać, jednak należy mieć na uwadze to, że wymaga stosownych przerw. W przeciwnym wypadku zbyt częste nakładanie substancji chemicznych na skórę mogą doprowadzić do jej ruiny.

Na czym polega Dermabrazja?

Dermabrazja jest zabiegiem polegającym na uszkodzeniu skóry w kontrolowany sposób. Taka metoda ma na celu uszkodzenie skóry po to, aby pobudzić ją do regeneracji. Zniszczony naskórek jest jednak w tym przypadku ścierany metodami mechanicznymi. Oznacza to, że nie wykorzystuje się w tym celu chemikaliów. Przez wielu dermatologów zabiegi dermabrazji są uznawane za znacznie bezpieczniejsze od tych, które promują substancje chemiczne. Podczas tego rodzaju zabiegów zraniona skóra zaczyna krwawić. W ten sposób otwierają się pory, które odblokowują możliwość dynamicznego złuszczenia naskórka wraz z jego niedoskonałościami. Czas niezbędny na skuteczne wykorzystanie tej metody jest ściśle uzależniony od tego, jak bardzo zniszczona jest skóra.

Laserowy resfurfacing skóry – nowoczesne podejście do zabiegów odmładzających

Resurfacing laserowy korzysta z nowoczesnych metod. Podczas tego zabiegu wykwalifikowany dermatolog wykorzystuje silne promienie światła, aby dostać się głęboko pod warstwę skóry i zmusić ją do złuszczenia naskórka. Laser działa na dwóch płaszczyznach. W kontrolowany sposób uszkadza górną warstwę naskórka i równocześnie podgrzewa głębsze warstwy skóry. W ten sposób stymuluje tkanki do tego, aby zaczęły się regenerować. Metoda ta jest kosztowna, jednak charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem i skutecznością.

Po solidnym zabiegu za pośrednictwem lasera powrót do zdrowia może potrwać od kilku dni do kilku tygodni. Zależy od tego, jak głęboko dermatolog musiał przesłać wiązkę laserową podczas zabiegu. Laserowe zabiegi są najlepszym wyborem dla osób, których skóra jest niezwykle wrażliwa i źle reaguje na chemikalia. Pamiętajmy jednak o tym, że zabiegi odmładzające nie są żadnym magicznym eliksirem. Najlepsze efekty uzyskają ludzie z predyspozycjami genetycznymi. Aby poprawić estetykę skóry, musi ona być przynajmniej na dostatecznym poziomie. W przeciwnym wypadku zabieg odmładzający przyniesie mizerny efekt.