Na czym polega spa dla zwierząt?

Na czym polega spa dla zwierząt?

Pomyśl o tym, jak często twojemu pupilowi zdarzy się wytarzać w błocie. Czy miewa on ochotę na to, aby wskoczyć do najbliższej kałuży? Masz dość kąpania go? Martwi cię to, że jest przerażony kolejnym prysznicem? Okazuje się, że nie musisz myć swojego psa lub kota w domu. Co powiesz na to, aby zafundować mu dzień w spa? Stylizacja i pielęgnacja pupila domowego pod okiem specjalistów może być czymś prostszym, niż ci się wydaje. Wbrew pozorom takie zabiegi wcale nie kosztują fortuny. Pomimo tego, że w Polsce jeszcze nie jest to dochodowy biznes, nie możemy nazwać spa dla zwierząt nowością.

Prawdopodobnie nie wiedzieliście o tym, że za granicą ten biznes jest źródłem dochodu ponad 5 miliardów dolarów. Tyle warte jest dokładne przeczesanie, pofarbowanie i wyczyszczenia futra naszego domowego pupila. Kąpiel z pełnym zakresem usług to najczęstszy powód wizyt w psim spa. Zwierzak będzie rozpieszczany szamponem, suszarką, obcinaniem paznokci i czyszczeniem uszu.

Co jeszcze można zamówić dla naszego psa podczas wizyty w spa?

Strzyżenie jest prawdopodobnie najczęściej wybieraną usługą w zwierzęcym spa zaraz po tym, gdy nasz pupil zostanie dokładnie umyty i wysuszony. Nie zabraknie przy tym do wyboru wielu różnorodnych kreatywnych cięć, dzięki którym zwierzaki domowe wyglądają o wiele ciekawiej. Chociaż ta usługa jest niezbyt popularna w Polsce, prawdopodobnie możecie spotkać się z nią za granicami Polski. Mowa o farbowaniu futra psiaka lub kota. Farbowanie stało się ekstrawagancką metodą na przyciągnięcie uwagi na zwierzaka. Właściciele psów wybierają różnorodne kolory z szerokiej palety barw. Farby wykorzystywane podczas tego procesu są nieszkodliwe dla skóry i sierści zwierzęcia.

Słyszeliście o specjalnym szczotkowaniu dla zwierząt? Dwa razy do roku sierść psa przygotowuje się do zmiany na nową porę roku. Jest to okres intensywnego gubienia sierści. Zwierzak czuje się wówczas niezwykle niekomfortowo. Zadbaj o jego samopoczucie i pozwól, aby specjaliści zajęli się jego liniejącym podszerstkiem. Wszystko zostanie zwieńczone dokładnym myciem za pomocą pachnącego szamponu.