Co to jest wellness?

 Co to jest wellness? 

 
W 1959 roku dr Halbert Dunn ogłosił teorię terapii, która zakładała prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez kładzenie nacisku na harmonię między sferami ciała i ducha. Podstawowym założeniem było, że odprężenie ciała wiąże się z jego dobrą kondycją fizyczną, a to ma wpływ na samopoczucie człowieka, który zrelaksowany nabywa umiejętności czerpania z otoczenia nowej energii do działania.
 
Wellness bazuje na równowadze ciała i ducha, osiąganym dzięki ćwiczeniom fitness, diecie oraz zabiegom wykorzystującym kontakt z wodą, temperaturą i parą, wytwarzanym w specjalnych pomieszczeniach spa przez nowoczesne urządzenia. Teoria wellness określa zespół czynników, które wpływają na człowieka kształtując go, takich jak dieta i sport, ale także warunki w których przebywa i całe jego otoczenie.

 
Terapia wellness uwzględnia wszelkie aspekty psychologiczne, emocjonalne, intelektualne, towarzyskie, finansowe, fizyczne, które muszę być spełnione by zapewnić człowiekowi dobre samopoczucie. W dzisiejszych czasach zdrowy i atrakcyjny wygląd, oraz dobra kondycja fizyczna są miarą sukcesu odnoszonego w życiu zawodowym, uczuciowym, towarzyskim. Ciągły pośpiech, stres, presja powodują zachwianie równowagi w naszym organizmie i aby ją odzyskać niezbędne stają się wyjazdy do hoteli spa i ośrodków wellness.
 
Są one położone nad uroczymi jeziorami, w górach, lasach czy nad morzem. Pozwalają nam cieszyć się ekologicznie czystym powietrzem i ciszą zakłócaną jedynie odgłosami natury. W hotelach spa możemy korzystać z kilkugodzinnych masaży, kąpieli, a także programów obejmujących indywidualnie dobraną przez dietetyka dietę oraz ćwiczenia prowadzone przez specjalistów.
 
powrót »